Microsoft prezentuje nową Nokię

Nokia 216 zabiera nas niejako w podróż w przeszłość, gdzie nikt nie marzył jeszcze o ekranach dotykowych ;). Nowy telefon Microsoftu to przedstawiciel segmentu tanich telefonów wyposażonych w podstawowe funkcje i... fizyczną klawiaturę.

Wyobrażacie sobie dziś telefon bez dotykowego ekranu, Androida/iOS-a i aparatu o rozdzielczości przynajmniej 5-megapikseli? U nas prawdopodobnie nikt nie spojrzy w stronę Nokii 216, ale na wielu rynkach ma szansę zaistnieć.

Telefon wyposażony został w 2,4-calowy ekran QVGA, baterię o pojemności 1020 mAh (18 godzin rozmów/ 24 dni w trybie czuwania), fizyczną klawiaturę oraz dwa aparaty o rozdzielczości VGA i lampami LED. Na dane użytkownik nie otrzyma tu za wiele miejsca – bez karty pamięci telefon będzie w stanie zapisać tylko kontakty. Nokia 216 posiada ponadto funkcję latarki oraz radio. Całość pracuje pod kontrolą systemu Series30+. Jedyną drogą na zwiększenie funkcjonalności urządzenia jest instalacja aplikacji z poziomu Opera Mobile Store.

W Polsce telefon ma pojawić się w wersji Dual-SIM w cenie 149 zł. Cena podstawowego modelu urządzenia nie została ujawniona i nie wiadomo czy trafi na nasz rynek.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.