Microsoft stworzy komunikator Skype na nowo

Jeśli korzystacie z komunikatora Skype zapewne wiecie, że uruchomicie go na Androidzie, iOS, Windowsie, OS X, konsoli Xbox i tak dalej. Na czym więc polega problem? Każda z tych platform obsługuje "swoją wersję" Skype'a. Microsoft chce to zmienić.

Tworzenie i rozwój różnych klientów Skype’a to logistyczny błąd, który Microsoft już wkrótce planuje naprawić. Nowa odsłona komunikatora została nazwana roboczo „Skype for Life” i ma być w 100% multiplatformową produkcją, która zachowywać się będzie tak samo na dowolnym systemie i sprzęcie, na którym zostanie uruchomiona.

Na każdym? No prawie. Microsoft planuje rozwijać nową wersję swojego komunikatora dla następujących platform: iOS, Android, Windows, Mac OS i Linux. Naszym zdaniem to bardzo dobra decyzja. Mamy też nadzieję, że Skype for Life otrzyma też nowy interfejs – obecne wersje klientów nie są aż tak intuicyjne, jak mogłyby być.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.