Microsoft nie blokuje instalacji Linuxa na komputerach Lenovo

Microsoft nie blokuje instalacji Linuxa na komputerach Lenovo

Informacja wyglądała wiarygodnie i była cytowana szeroko przez media. Dlatego też uwierzyliśmy i opublikowaliśmy ją również na naszych łamach. Chodzi o blokowanie instalowania Linuxa na komputerach Lenovo Signature Edition z Windows 10.

Lenovo i Microsoft wysłały do mediów dementi w tej sprawie. Obie firmy stwierdzają, że wspomniane komputery faktycznie były projektowane wyłącznie z myślą o wykorzystywaniu Windows 10, a inne systemy operacyjne, w tym Linux, nie są wspierane przez producenta. Szczególnie problematyczna może być zastosowana w tych komputerach macierz RAID dla dysków SSD, która przez wiele dystrybucji linuxowych nie jest obsługiwana.

A to oznacza, że ani Lenovo, ani Microsoft, nie blokują instalacji innych systemów operacyjnych na komputerach Lenovo Yoga, pozostawiając wolność wyboru użytkownikowi. A to, że nie wszystkie systemy operacyjne są na tyle nowoczesne, by obsłużyć nową generację pamięci masowych, nie wynika z jakiejkolwiek blokady, a tylko z konieczności zaktualizowania tych systemów przez ich twórców.