No Man’s Sky: rozpoczęto śledztwo w sprawie wprowadzania graczy w błąd

Advertising Standards Authority (ASA) to niezależna brytyjska organizacja, która zajmuje się standardami reklam w mediach, która sprawdzi, czy materiały promujące grę No Man's Sky nie wprowadzały przypadkiem graczy w błąd.

Jak na razie cała sprawa dotyczy materiałów promujących grę w serwisie Steam. Na stronie gry w sklepie Valve nadal możemy znaleźć materiały pokazujące ogromne bitwy w przestrzeni kosmicznej, różnorodne modele zwierząt zamieszkujące niezliczoną ilość planet, czy interakcje między graczami w czasie rzeczywistym. Problem polega na tym, że powyższe elementy są jak na razie niedostępne w No Man’s Sky.

Produkcja Hello Games jest dość mocno krytykowana w sieci. Z materiałów promocyjnych udostępnionych przed premierą gry wynikało, że gracze otrzymają bardzo rozbudowaną produkcję sieciową – wspólne eksplorowanie planet, kosmiczne bitwy itd. Problem polega na tym, że wiele z tych elementów jak na razie nie występuje w grze. Zresztą najlepiej zobrazuje wam to ten śmieszny film:

Jeśli ASA uzna, że reklamy rzeczywiście wprowadzały graczy w błąd, może sprawić, że Hello Games będzie musiało usunąć część promujących grę materiałów z Sieci. Jeśli dochodzenie zakończy się takim wynikiem być może sprowokuje ono graczy do dalszych działań na drodze prawnej, takich jak np pozew zbiorowy.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.