Nowy gracz na rynku… aparatów cyrfowych

Yi Technology pokaże niebawem swój aparat/kamerkę akcji.

Mimo spadającej sprzedaży aparatów cyfrowych na tym ekskluzywnym rynku może pojawić się nowy gracz – firma Yi Technology. Ma ona wkrótce zaprezentować swój aparat cyfrowy, choć pojawiły się też głosy, że będzie to tak zwana „kamerka akcji”. Jednak patrząc na zdjęcia, widzimy zdecydowanie aparat, mało tego – aparat z wymienną optyką.

Zbyt wiele o nim jeszcze nie wiemy, ale już to, co jest wiadome, może was zainteresować. Prawdopodobnie aparat rozwijany jest we współpracy z firmą Fujitsu i będzie wyposażony w matrycę CMOS produkcji Panasonica, a być może także bagnet mocowania obiektywów systemu Mikro Cztery Trzecie. Natomiast z wyglądu bardziej przypomina innego bezlusterkowca – Leicę T.

Aparat ma być sprzedawany w zestawie z dwoma obiektywami, a wśród jego funkcji ma się znaleźć możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 4K. Nie będzie miał za to wizjera elektronicznego.

Nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się oficjalnej premiery tego aparatu, ale dość prawdopodobny termin to targi Photokina 2016 (już od 20 września). Czyli bardzo, bardzo niebawem.