Nowy serial Syfy będzie można oglądać w VR

Już 22 września kanał Syfy wyemituje pierwszy odcinek swojego nowego serialu kryminalnego, którego akcja rozegra się w roku 2040 - czasach, w których VR jest na porządku dziennym.

W niezbyt odległej przyszłości wirtualna rzeczywistość jest równie powszechna co dzisiejszy dostęp do Internetu. Tytułowa firma Halcyon zajmuje się tworzeniem materiałów VR i wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy zamordowana zostaje osoba przebywająca w wirtualnej rzeczywistości. Tropieniem mordercy zajmie się detektyw Jules Dover oraz Asha, jej wirtualna asystentka obdarzona sztuczną inteligencją.

„Halcyon” zostanie podzielony na 10 odcinków zwykłych, emitowanych w zwykłej telewizji i internecie oraz na pięć odcinków dostępnych w Internecie jedynie dla posiadaczy gogli Oculus Rift i Samsung Gear VR. Posiadacze tych ostatnich będą mogli obejrzeć całość w trybie VR- „zwyczajne” odcinki będą oni mogli oglądać w trybie kinowym, natomiast odcinki VR będą interaktywne. Widz będzie mógł poruszać się w przestrzeni, dotykać obiektów i pomagać niejako policjantom w rozwiązaniu śledztwa. Odcinki w trybie VR będą płatne – jednorazowe pobranie aplikacji uprawniającej do dostępu do wszystkich 5 epizodów będzie kosztować 5 dolarów w przypadku Oculus Rifta i 10 dolarów w przypadku Samsunga Gear VR.

Nie jest to pierwszy raz, gdy stacja Syfy eksperymentuje z formułą show. W 2013 roku emitowano serial „Defiance”, który nawiązywał do gry MMO wydanej w tym samym czasie.

Źródło: Cnet.com
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.