Nvidia i Baidu tworzą platformę dla autonomicznych pojazdów

Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że chiński gigant Baidu połączy siły z Nvidią w celu stworzenia platformy AI dla autonomicznych pojazdów. A jednak tak się stało. Co z tego wyniknie?

Baidu i Nvidia łączą siły i technologie, żeby totalnie od zera stworzyć nową architekturę dla autonomicznych pojazdów. Co to oznacza? Chodzi o stworzenie zupełnie nowego systemu sztucznej inteligencji ukierunkowanej na sterowanie autonomicznymi pojazdami. Zastosowania takiej kreacji mogą być przeróżne – Baidu w oparciu o nową platformę chce na przykład uruchomić usługę autonomicznych taksówek na terenie Chin. Obie firmy nie wykluczają również udostępnianie swojej platformy zainteresowanym koncernom samochodowym, które chciałyby wykorzystywać ją, jako „mózg” swoich autonomicznych pojazdów.

Obie firmy dają sobie ok. 5 lat, zanim partnerstwo to zaowocuje masową produkcją autonomicznych samochodów. Nie zapominajmy również o tym, że Baidu z pewnością jest w stanie wynegocjować sobie u chińskich władz zmianę dowolnych przepisów ruchu drogowego, dzięki czemu testy autonomicznych samochodów w Chinach z pewnością wystartują przed 2020 rokiem.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.