Powstaje ekranizacja Firewatch

Firewatch to rozgrywająca się z perspektywy pierwszej osoby gra przygodowa studia Campo Santo. Wcielamy się w niej w Henry'ego, który ucieka od cywilizacji i problemów, by pełnić funkcję strażnika amerykańskiej puszczy.

Gra wyróżniała się przede wszystkim piękną, minimalistyczną oprawą graficzną oraz narracją. Kluczowym elementem Firewatch jest budowanie relacji z Delilah, przełożoną, która kontaktuje się z nami przez krótkofalówkę. Nie brakuje tu także serii tajemniczych zdarzeń. Mimo tego, że gra nie była sama w sobie czymś wybitym, to sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Jak na grę niezależną to duży sukces.

Nic dziwnego, że scenariuszem Firewatch zainteresowała się wytwórnia Good Universe („Sąsiedzi”, „The Night Before”, The Masterpiece”). Umowa ze studiem Campo Santo została już podpisana. Nie wiadomo jednak nic na temat reżysera, obsady czy przewidywanej daty premiery filmu.

0
Źródło: IGN.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.