Premiera systemu Android Wear 2.0 przesunięta!

Nasze zegarki jednak nie otrzymają aktualizacji do systemu Android Wear 2.0, a przynajmniej nie w tym roku. Google właśnie ogłosił, że przedłuża okres testów platformy do początku przyszłego roku.

Google nie zaprezentuje w tym roku produkcyjnej wersji systemu Android Wear 2.0. Zamiast tego właśnie udostępnił trzecią już wersję testową, przeznaczoną dla programistów i entuzjastów. Firma, jak tłumaczy, otrzymała wiele informacji zwrotnych na temat błędów i niedoróbek, a zatem potrzebuje więcej czasu na ich przetworzenie niż przypuszczała. Przed premierą „finalnej” wersji systemu ma się pojawić jeszcze jedna, testowa.

W udostępnionej właśnie trzeciej wersji poglądowej uzyskujemy w końcu dostęp do Sklepu Play, mogąc instalować aplikacje bezpośrednio z poziomu zegarka. Aplikacje możemy wyszukiwać za pomocą klawiatury, głosu lub pisma odręcznego. Sklep Play dla Android Wear 2.0 zawiera obsługę przełączania się między kontami i umożliwia też usuwanie zainstalowanych aplikacji.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.