Projektor Panoworks: „Prawie” jak VR, ale bez gogli”

Gogle VR pozwalają nam zanurzyć się w świat wirtualnej rzeczywistości, jednak całkowicie odcinają nas od innych ludzi. Czy da się połączyć doświadczenie z przebywania w głębi gry z przebywaniem wśród innych ludzi?

Firma Panoworks postanowiła stworzyć urządzenie, które pozwala cieszyć się grami VR z innymi ludźmi. Jest to połączenie wygiętego ekranu panoramicznego z zawieszonym u góry laserowym projektorem. W efekcie otrzymujemy 150-stopniowe pole widzenia w poziomie i 66-stopniowe pole widzenia w pionie. Urządzenie potrafi wyświetlić jakikolwiek obraz przygotowany do trybu VR np. 360-stopniowe filmiki z YouTube. Niestety brakuje tu headtrackingu – rozglądać możemy się wyłącznie z użyciem zewnętrznych kontrolerów np. myszki. W planach jest jednak wsparcie dla obsługi gestów z wykorzystaniem Leap Motion lub Kinecta.

Jakość obrazu zależeć będzie od projektora – maksymalnie wyposażymy urządzenie w projektor o rozdzielczości 4K. Trudno powiedzieć, czy siedzenie przed wielkim ekranem może być równie interesujące, co granie w gry z wykorzystaniem gogli VR. Jedno jest jednak pewne – jest to ciekawa alternatywa dla osób, które zamierzają grać w gry VR wspólnie ze znajomymi znajdującymi się w tym samym pokoju. Producent nie zdradził jeszcze ceny swojego urządzenia, ale wiemy już, że nie planuje premiery poza rynkiem japońskim.

0
Źródło: T3.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.