Przez katastrofę z Note 7, Samsung stracił 26 miliardów dolarów

Wartości rynkowej.

Jak podaje serwis Factset, zajmujący się analizą danych finansowych, firma Samsung na aferze z Galaxy Note 7 straciła 26 miliardów dolarów ze swojej wartości rynkowej. Na piątkowym zamknięciu giełdy w Płd Korei, akcje Samsunga spadły o 6,9%.

Przed odkryciem usterki w nowych Note’ach, do sklepów wysłano ich 2,5 miliona egzemplarzy – serwis tak dużej liczby urządzeń z pewnością nie spodobał się inwestorom. Firma Samsung, żeby nieco uspokoić nastroje ogłosiła nawet, że wicedyrektor Jey Y. Lee oficjalnie przejmie obowiązki swojego ojca i przejmie kierownictwo nad całą firmą.

To jednak nadal może okazać się zbyt mało, żeby wrócić do starych, dobrych czasów, przed awaryjnym Notem 7. W samych Stanach Zjednoczonych odnotowano już 70 przypadków ekstremalnego przegrzania się Galaxy Note 7 – Samsung opracował już rozwiązanie tego problemu i wkrótce wymieni wszystkie wadliwe urządzenia, jednak może okazać się, że aby odzyskać zaufanie konsumentów, będzie musiał pokazać następcę Note’a 7 o wiele szybciej, niż było to planowane.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News