Razer zaczyna inwestować w VR!

Większość z nas kojarzy firmę Razer, jako producenta sprzętu dla graczy. Niedawno firma rozpoczęła też swoją ekspansję na rynek technologii ubieralnych i internetu rzeczy, a teraz swój wzrok skierowała w stronę technologii VR i AR.

Fundusz powołany przez firmę Razer nazywa się zVentures z kapitałem w wysokości 30 milionów dolarów. Zadaniem zVentures będzie wyszukiwanie ciekawych startupów zajmujących się rozwojem technologii VR i AR i inwestowanie w te najciekawsze.

Strategia zVentures jest dosyć prosta: znaleźć coś ciekawego i rzucić w to pieniędzmi. Pojedyncze inwestycje mają opiewać na kwotę od 100 tysięcy dolarów do 1 miliona. Oprócz finansowania, startupy zauważone przez zVentures otrzymają dostęp do wszystkich technologii, którymi dysponuje Razer (w tym do OSVR) oraz będą miały bardzo ułatwiony kontakt z aktywną społecznością użytkowników sprzętu firmy Razer, dzięki czemu takie rzeczy, jak beta-testy nowych technologii przestaną być problemem.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na pierwsze odkrycia zVentures.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.