Samsung Galaxy Note 7: telefon, który wybucha

To nie jest najlepszy tydzień dla firmy Samsung. Po kilkudziesięciu przypadkach wybuchu baterii w Note 7, koreański producent przyznał, że jest to wada fabryczna, którą trzeba usunąć wymieniając baterię na nową.

Koreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na anonimowe źródło, twierdzi, że wadliwe baterie występują zaledwie w 0,1% wszystkich Note’ów 7. Nam jednak wydaje się, że ta statystyka jest „wzięta z powietrza” i pojawiła się tylko dlatego, żeby odrobinę wszystkich uspokoić.

Choć koreański producent wstrzymał sprzedaż modelu Note 7, do sklepów trafiło już ponad 2 miliony tych nowych topowych smartfonów Samsunga i prawdopodobnie wszystkie one muszą prędzej, czy później trafić do serwisu koreańskiego producenta w celu wymiany baterii.

Jak to się stało, że największy producent smartfonów z Androidem przeoczył fakt, że jeden z jego najnowszych flagowców spontanicznie staje w płomieniach podczas ładowania? Nie mamy pojęcia, ale chętnie poczytamy wasze hipotezy.

0
Źródło: telegraph
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.