Samsung zmienia firmware w Galaxy Note 7

Samsung ogłosił, że w Stanach Zjednoczonych jest już dostępnych pół miliona nowych Galaxy Note 7, gotowych do wymiany za niebezpieczne egzemplarze z pierwszej fali dystrybucji. Równocześnie zmienił też firmware we wszystkich egzemplarzach.

Nowe oprogramowanie sprawdza, czy egzemplarz, na którym zostało zainstalowane, wyposażony jest w bezpieczny bądź stwarzający ryzyko akumulator. Jeśli jest to akumulator bezpieczny, kolor ikonki baterii na górnym pasku powiadomień zmieni się na zielony. Wygląda to w ten sposób:

Inaczej rzecz ma się z egzemplarzami, które powinny zostać zwrócone. W ich przypadku podczas każdego włączania urządzenia oraz podczas podłączania go do ładowarki na ekranie wyświetli się komunikat wzywający do wyłączenia smartfona i wejścia na podaną stronę internetową:

Statystyki mówią, że niemal 90% użytkowników zagrożonych wybuchem egzemplarzy Samsungów Galaxy Note 7 jeszcze ich nie wymieniło. Zdecydowanie warto to zrobić, dlatego kolejna akcja prowadzona przez koreańskiego producenta, która do tego zachęca, naprawdę ma sens.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.