Sandisk zaprezentował pierwszą kartę SD o pojemności 1TB

Jeśli macie do czynienia z nagrywaniem filmów w rozdzielczości 4K lub innych materiałów, które zajmują sporo miejsca, na pewno narzekacie na pojemność dzisiejszych kart do kamer i aparatów. Sandisk wie o tym doskonale i ma rozwiązanie tego problemu.

Na dzień dzisiejszy nie znamy prędkości odczytu i zapisu karty, ponieważ nadal jest to prototyp, jednak firma Sandisk obiecuje, że już wkrótce ich karta SD o pojemności 1TB trafi do sprzedaży.

Jedyne, czego jesteśmy pewni to to, że z pewnością nie będzie ona tania. Najbardziej pojemna karta firmy Sandisk mieści obecnie 512GB i kosztuje ok. 1700 zł. Można zatem spokojnie założyć, że jej dwukrotnie większy następca kosztować będzie w okolicach 2500-3000 zł. Wydaje się to dużo, jednak pamiętajmy, że mówimy o nośniku, którym najbardziej zainteresowani będą profesjonalni filmowcy i fotografowie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.