Skyrim i Fallout 4 w lepszych wersjach na platformie Xbox

Zapowiadana obsługa "modów" nie trafi do Skyrima i Fallouta 4, wbrew temu co zapowiadano. Bethesda, wydawnictwo odpowiedzialne za powyższe gry, przeprasza graczy i tłumaczy, że Sony nie zgodziło się na jej plany.

„Mody” to nieoficjalne modyfikacje gier, stworzone przez twórców którzy za samą modowaną grę odpowiedzialni nie byli. Przykładami wyjątkowo popularnych modów niech będą chociażby Counter-Strike (mod do Half-Life’a) czy wywodząca się z Warcrafta gra DOTA. Skyrim i Fallout 4 również są lub miały być modowalnej. W tym na konsolach do gier.

Bethesda jednak wycofuje się ze swojej obietnicy. Studio zapowiedziało, że Sony nie wyraził zgody na obsługę modów na platformie PlayStation, a przynajmniej „nie w takiej formie, jaka była niezbędna, by one działały”. To oznacza, że Skyrim i Fallout 4 będą obsługiwały mody wyłącznie na komputerach PC oraz konsolach Xbox One.

0
Źródło: bethesda
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.