Sony tłumaczy brak napędu Ultra HD Blu-Ray w PS4 Pro

Gdy tuż po konferencji PlayStation Meeting okazało się, że wielce wyczekiwana konsola PS4 Pro nie będzie posiadała odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray w sieci zawrzało. Skąd tak dziwna decyzja Sony?

Wydawać by się mogło, że oczywiste jest, by konsola odtwarzająca gry w rozdzielczości 4K posiadała napęd umożliwiający odtwarzanie filmów z dysków Ultra HD. Niestety PS4 Pro w przeciwieństwie do Xbox One S została pozbawiona takiej możliwości. Dlaczego?

Podczas rozmowy z serwisem Guardian, Andrew House – szef Sony Computer Entertainment – wyjaśnił tą kontrowersyjną decyzję: – „Uważamy, że choć nośniki fizyczne są dużą częścią biznesu gier wideo, to obserwujemy także duży trend w kierunku streamowania wideo. Z danych pochodzących z naszej bazy użytkowników widzimy, że oglądanie filmów online [Netflix, YouTube] jest drugą najpopularniejszą czynnością pod względem czasu spędzonego na konsoli i to właśnie dlatego kładziemy nacisk w tym obszarze”.

Zapytany zaś o głównego konkurenta PS4 Pro, czyli Xbox One S, House przyznał, że konsola Microsoftu nie jest konkurencją z uwagi na rynkową dominację Sony na rynku. Prawdziwym problemem są tutaj gracze, którzy odchodzą w stronę komputerów PC oferujących znacznie lepszą grafikę w grach.

0
Źródło: theguardian.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.