Stany Zjednoczone powołają ministra do spraw cyberbezpieczeństwa

Jak twierdzi agencja Reuters, Biały Dom jeszcze dzisiaj powoła nowego ministra, który odpowiadać będzie za sprawy cyberbezpieczeństwa narodowego. Kandydatem na to stanowisko jest emerytowany generał Amerykańskich Sił Powietrznych, Gregory Touhill.

Ostatnimi czasy amerykańskie systemy rządowe padają zbyt łatwo łupem wszelkiej maści hakerów. Jak na razie ataków nie udało się powiązać ze 100% pewnością z innym państwem, jednak w Sieci pojawiło się wiele plotek i spekulacji na temat tego, że za przynajmniej częścią cyber ataków wymierzonych w Stany Zjednoczone stoją Rosja i Chiny. Niezależnie od tego, czy to prawda, czy nie, Stany Zjednoczone wydawały się na tyle bezbronne, że tamtejszy prezydent Barack Obama obiecał stworzyć nowe ministerstwo, którego głównym zadaniem będzie zabezpieczenie amerykańskiej infrastruktury sieciowej.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.