Surface na jesieni? Jedna niespodzianka, jedno rozczarowanie

Według plotek firma Microsoft pracuje nad czterema nowymi urządzeniami Surface. Jedno z nich ma się pojawić w tym roku. I wygląda na to, że wiemy już jakie.
Apple iMac (powyżej). Surface Cardinal zapewne będzie wyglądał podobnie

Apple iMac (powyżej). Surface Cardinal zapewne będzie wyglądał podobnie

Według źródeł Mary Jo Foley, dziennikarki ZDNetu, w październiku Microsoft zorganizuje konferencję w Nowym Jorku. Nie pojawią się jednak na niej ani Surface Pro 5, ani Surface Book 2, które są przewidziane na wiosnę. Niewykluczone, że Surface Book i Surface Pro 4 dostaną nowe procesory, ale to w zasadzie tyle. Zabraknie również następcy Surface’a 3 i opaski Band trzeciej generacji.

Pojawi się jednak ponoć zupełnie nowe urządzenie Surface. Nazwany tymczasowo Cardinal ma być pierwszym desktopem typu AiO w historii Microsoftu. Opisywany jest przez źródła Foley jako „taki Surface Hub, ale dla konsumentów”. Desktop ma też „zamieniać twoje biurko w prawdziwe studio”. Cokolwiek by to nie znaczyło.

Komputer ma być dostępny w 21-calowej wersji Full HD i 24- i 27-calowych wersjach 4K. A przynajmniej takie jego warianty były rzekomo testowane.

Na konferencji nie pojawi się za to Surface Mobile. Również i tej wiosennej, jak twierdzą źródła dziennikarki. To oznacza, że przez kolejne kwartały tylko partnerzy Microsoftu, a nie sam Microsoft, będą oferować nowe telefony z Windows 10.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.