Tak wygląda zwiastun filmowy stworzony przez sztuczną inteligencję

Wygląda na to, że do grona zagrożonych przez sztuczną inteligencję zawodów dołączają montażyści i reżyserzy. Wytwórnia Fox i firma IBM chcą pokazać, że SI może być również kreatywna.

Jeden z najnowszych filmów wytwórni Fox opowiada o sztucznej inteligencji. Uznano więc, że próba stworzenia zwiastuna do tego filmu przez „prawdziwą” sztuczną inteligencję to świetny pomysł z marketingowego punktu widzenia. A firma IBM zdecydowała, że to również fantastyczna okazja do rozwinięcia badań nad uczeniem maszynowym.

Efekt jest zaskakujący. Inżynierowie IBM-a najpierw udostępnili swojej sztucznej inteligencji zwiastuny innych filmów i nauczyli ją które sceny filmowe są przerażające, które poruszające, a które radosne. Następnie przekazali Watsonowi, bo tak się IBM-owe SI nazywa, cały film „Morgan” i nakazali jej stworzyć nowy zwiastun do tego filmu.

Efekt? Zaskakująco dobry. Zobaczcie sami:

0
Źródło: WhereToWatch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.