Unboxing PlayStation VR

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od premiery gogli PlayStation VR. Z tej okazji Sony postanowiło zaprezentować cały zestaw, który znajdziemy w pudełku.

Prezentacji gogli podjął się Sid Shuman – dyrektor social media SCE. Pierwsze co rzuca się w oczy po odpakowaniu urządzenia to… szereg kabli. Gogle same w sobie nie posiadają słuchawek, jednak możemy do nich podłączyć posiadany przez nas headset. Jeśli takowego nie mamy, w zestawie znajdziemy zwykłe słuchawki stereo. Regulacja dźwięku będzie możliwa z wykorzystaniem niewielkiego kontrolera, znajdującego się na poziomie gniazda słuchawkowego.

Gogli nie podłączamy bezpośrednio do konsoli PS4, ale do tzw. jednostki obliczeniowej, która z kolei łączy się zarówno z telewizorem jak i z konsolą. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu obraz z gogli VR widoczny będzie także na ekranie telewizora, zatem inne osoby przebywające w tym samym pokoju będą mogły śledzić całą akcję, a nawet brać w niej udział (w wybranych tytułach). Graczy powinna także ucieszyć obecność płyty z 18-stoma wersjami demonstracyjnymi. Wśród nich znajdziemy m.in. Battlezone, Until Dawn: Rush of Blood, RIGS i Here They Lie.

0
Źródło: Blog Playstation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.