Ursus pokazał swój pierwszy samochód dostawczy

Ursus pokazał swój pierwszy samochód dostawczy

Nowy samochód Ursusa zaprojektowany został w taki sposób, by spełniać warunki homologacji L7e. Oznacza to, że będzie lżejszy niż 600 kg, jego ładowność wyniesie około 1000 kg, a oprócz tego podróżować nim będą mogły dwie osoby. Konstrukcja zbudowana została w oparciu o ramę aluminiową, wypełnioną materiałami kompozytowymi. Napęd przenoszony jest na tylną oś, choć w planach jest także wprowadzenie wersji 4×4.

Według planów firmy, nowy pojazd wykorzystywany ma być raczej w miastach i gminach, ze względu na niskie koszty eksploatacji, niemal bezgłośną pracę i brak emisji CO2. Jego cena nie jest na razie znana, ale ma być niższa od podobnych pojazdów konkurencji.

Oprócz tego Ursus już teraz ofercie ma dwa elektryczne autobusy (Ursus City Smile i Ursus Ekovolt) oraz pojazd opancerzony Storm 3 (na bazie Jeepa Wranglera). Obecnie trwają natomiast pracę nad większym pojazdem dostawczym o ładowności do 3,5 tony, zaprezentowany też zostanie nowy autobus hybrydowy – elektryczno-wodorowy, pokonujący po jednym ładowaniu dystans ok. 400 km.