Warner Bros. sam siebie oskarża o piractwo

Wytwórnia Warner Bros. jest jedną z najaktywniejszych jeśli chodzi o walkę z piractwem. Wkłada dużo wysiłku w usuwanie pirackich kopii jej filmów i programów telewizyjnych w Sieci. Może ciut za dużo...

Warner Bros., wspólnie z firmą Vobile, nie ustaje w walce z piractwem, które nie zapewnia jej kontroli nad dystrybucją należących do niej treści i przychodów z nich generowanych. Tym razem jednak firmy te posunęły się ciut za daleko, stając się pośmiewiskiem Internetu.

Jak się bowiem okazuje, firma zażądała od Google’a usunięcia odnośników do jej filmów z pirackich witryn oraz… z jej własnej. Innymi słowy, zażądano od internetowego giganta, by ten nie listował informacji o filmach Mroczny Rycer, Szczęściarz i Matrix w wynikach wyszukiwania na wskazanych domenach, w tym na warnerbros.com. Zażądano również usunięcia z wyników informacji powiązanych z domenami Amazon.com i IMDb.com.

Trzymamy kciuki za pozytywną decyzję Google’a,

Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.