Warszawa z lat trzydziestych w VR

Trzy lata temu powstał film "Warszawa 1935" w technologii 3D stereo i zrobił na wszystkich niemałe wrażenie. Teraz dzięki wystawie "Wirtualna podróż" sami staniemy się częścią filmu.

Dzięki najnowszej technologii VR odbędziemy podróż w czasie i tylko od nas, a nie od obiektywu kamery przenoszącej obraz na ekran będzie zależało, w którą stronę spojrzymy, na którym fragmencie placu będziemy chcieli się znaleźć. Po włożeniu gogli znajdziemy się w samym środku przedwojennego placu Piłsudskiego i zobaczymy nie tylko jak wtedy wyglądało to tętniące życiem miejsce.

Dodatkowo na wystawie „Wirtualna Podróż” zobaczymy ponad trzydzieści specjalnych grafik prezentujących plac oraz będziemy mogli pobrać bezpłatnie aplikacje, które umożliwią wszystkim zwiedzającym oglądanie Warszawy „dawniej i dziś”.

Wystawa zostanie otwarta 7 października br. w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego przy ulicy Senatorskiej 38 w Warszawie. Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej Parku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.