Waste Shark – dron, który zbiera śmieci na wodzie

Władze Rotterdamu nie stronią od innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska. Dzięki temu dronowi portowe wody będą znacznie czystsze.

Największy port europejski już wkrótce upora się z nadmiarem odpadków i śmieci pływających w wodzie. Władze miasta w poszukiwaniu najbardziej ekologicznych rozwiązań uruchomiły PortXL – akcelerator startupów, który wspierać ma najciekawsze inicjatywy. Do takich z pewnością zaliczyć można drona Waste Shark. Zdalnie sterowany pojazd o wielkości małego auta osobowego może jednorazowo wchłonąć do 500 kg śmieci. Oprócz zbierania odpadów Waste Shark gromadzi także cenne dane na temat jakości wody, warunków atmosferycznych czy poziomu wody, a następnie przesyła je do władz portowych.

Szef RanMarine, producenta Waste Sharka, ma nadzieję, że sukces jego urządzenia przekona władze innych miast i krajów do wykorzystywania dronów do usuwania odpadów z rzek, które później wpadają do oceanu i przyczyniają się m.in. do powiększania Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci.

0
Źródło: Siliconangle.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.