Xiaomi Mi 5s: pierwszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Idzie nowe.

Życie redaktora potrafi zaskakiwać. Wczoraj pisaliśmy o tym, że Microsoft Surface Phone być może będzie wyposażony w technologię sczytywania odcisków palców bezpośrednio przez ekran, a już dziś piszemy o smartfonie, który rzeczywiście zostanie w taką funkcję wyposażony. Mowa oczywiście o Xiaomi Mi 5s – jednej z najciekawszych premier, jakich możemy spodziewać się wkrótce na rynku smartfonów.

Mi 5s bazować ma na technologii opracowanej przez firmę Qualcomm, dzięki czemu nie będzie potrzeby umieszczania na jego obudowie specjalnego czytnika linii papilarnych – ani na przedniej, ani na tylnej ściance. Oprócz tego smartfon Xiaomi będzie prawdopodobnie wyposażony w mocny układ Snapdragon 821 i 6 GB pamięci RAM, wspomaganej, w zależności od wersji, przez 64, 128 lub 256 GB miejsca na dane.

Ekran nowego smartfona ma mieć przekątną 5,15 cala i rozdzielczość Full HD, wykończenie krawędzi 2,5D i będzie mógł odróżniać siłę nacisku (3D Touch). Co ciekawe, Xiaomi Mi 5s ma pracować pod kontrolą systemu Android w wersji 6.0, a nie 7.0. Przynajmniej na początku.