YouTube pozwoli na oglądanie filmów offline

Firma Alphabet, właściciel Google'a, ogłosiła właśnie powstanie nowej aplikacji o nazwie YouTube Go. Pozwala ona na pobieranie filmów z YouTube'a do pamięci podręcznej urządzenia celem ich późniejszego obejrzenia lub nawet udostępnienia znajomym.

YouTube Go to aplikacja, której celem jest zapewnienie tego, co ma YouTube do zaoferowania w krajach, w których infrastruktura internetowa jest nadal prymitywna, a dostęp do niej nadal drogi. Pozwala na pobranie filmów do pamięci urządzenia, by móc później je obejrzeć, nawet gdy nie mamy połączenia z Siecią.

Aplikacja koncentruje się na oszczędzaniu danych, kompresowaniu ich jak tylko to możliwe przy zachowaniu odpowiedniej jakości (co można stroić do własnych potrzeb). YouTube Go pozwala też na udostępnianie pobranego film innym znajomym bez pośrednictwa Internetu, choć nie wiemy czy wykorzystywany jest wtedy Bluetooth, LAN czy inny protokół lub technika.

Aplikacja ma się pojawić na początku przyszłego roku.

Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.