Za kilka dni Blackberry zamknie swój dział sprzętowy?

W ostatnim kwartale kanadyjska firma sprzedała tylko 500 tysięcy telefonów, więc być może już 28 września ogłosi zamknięcie swojego działu odpowiedzialnego za "hardware"

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi i zapewnień prezesa firmy, Blackberry jest już prawdopodobnie bliskie zamknięcia oddziału firmy zajmującego się projektowaniem i produkcją sprzętu. Tym bardziej, że naraża on ostatnio Blackberry raczej na straty – dość powiedzieć, że 65% wydatków na działania badawczo rozwojowe pochłonął właśnie oddział sprzętowy, co nie przełożyło się jednak na zwiększenie udziałów w rynku smartfonów przez kanadyjskiego producenta.

Już wkrótce spodziewamy się oficjalnego ogłoszenia decyzji o zamknięciu działu sprzętowego – może nastąpić to już 28 września. Prezes Blackberry, John Chan, deklarował wcześniej, że właśnie w tym miesiącu zapadnie decyzja o przyszłości tego działu i wiele wskazuje na to, że będzie to decyzja negatywna. Ostatnie modele telefonów Blackberry nie osiągnęły sukcesu rynkowego, a najnowszy DTEK50 (będący w gruncie rzeczy Alcatelem Idol 4 sprzedawanym ze zmienioną nazwą) wyprzedawany jest już obecnie przez sklepy.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.