Znamy autora pierwszej okołominecraftowej powieści!

Minecraft nadal jest bezprecedensowym fenomenem, a skutkiem ubocznym tego zjawiska są próby zarobienia na tej niesamowitej marce. Możemy się spodziewać filmu w kinach na motywach Minecrafta, a także... powieści od znanego autora.

Znamy tytuł i autora pierwszej powieści, jaka powstanie na licencji Minecrafta, a więc kultowej już gry logiczno-eksploracyjnej opracowanej przez studio Mojang i wydawanej przez Microsoft. Książka Minecraft: The Island ma zostać napisana przez Maxa Brooksa, autora światowego bestsellera World War Z.

Brooks, jak twierdzi, jest fanem Minecrafta i „nie może się doczekać”, to dla niego „ekscytująca przygoda”. Data premiery książki nie jest znana, nie jest też jasne, czy będzie miała jakikolwiek związek z ekranizacją kinową. Wiadomo jednak, że książek będzie więcej. Wszystkie zostaną wydane przez wydawnictwo Del Rey, które również jest odpowiedzialne za wydawanie nowelizacji gier Halo.

0
Źródło: Mojang
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.