Zrootowane smartfony nie odpalą już Pokemon Go

Najnowsza aktualizacja Pokemon Go jest już dostępna i wprowadza do gry m.in. możliwość wyboru jednego pokemona jako swojego towarzysza. Twórcy postanowili także podnieść poziom zabezpieczeń gry.

W każdej grze MMO pojawiają się z czasem oszuści. Od początku istnienia Pokemon Go na rynku pojawiły się także programy, które w mniej lub bardziej nieuczciwy sposób pozwalały uzyskać przewagę nad innymi graczami. Niantic Labs postanowił coś z tym zrobić. Aktualizacja 0.37 wprowadza blokadę na urządzeniach z rootem (Android) lub jailbreakiem (iOS). Posiadacze takich smartfonów zobaczą komunikat o niekompatybilności i nie uruchomią gry.

Oczywiście wiele użytkowników zrootowanych słuchawek poczuje się w tym momencie poszkodowanych – w końcu modyfikacje systemowe najczęściej przeprowadzane są w celu usprawnienia oprogramowania i zwiększenia możliwości całego urządzenia, a nie oszukiwania. Ale najwyraźniej Niantic Labs jest skłonne poświęcić część puli swoich użytkowników dla dobra ogółu…

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.