„iOS jest tak samo dziurawy jak Android”

Kilka tygodni temu głośno było o Pegasusie, a więc o złośliwym oprogramowaniu na iOS-a wykorzystując jego luki w zabezpieczeniach. Takich zagrożeń ma się pojawiać coraz więcej.

Brad Anderson, jeden z wiceprezesów Microsoftu, wyraził na blogu swoje zdanie na temat Pegasusa, który jego zdaniem dowodzi, że iOS jest równie dziurawy jak Android. Zauważa, że do tej pory klienci wybierali iOS-a z uwagi na jego rzekome lepsze zabezpieczenia od Androida. Tymczasem, jak twierdzi, w dzisiejszych czasach, mimo gigantycznych starań ze strony wszystkich firm, stworzenie superbezpiecznego oprogramowania nie jest możliwe.

Anderson zauważa, że urządzenia mobilne stały się celem dla cyberprzestępców, równie atrakcyjnym, co komputery osobiste. Coraz więcej i więcej pracujemy i tworzymy na telefonach i tabletach, a więc posiadamy na nich cenne dane. Wiceprezes twierdzi, że istnieją tylko dwa rodzaje firm: te, które miały już włamanie, oraz te, które jeszcze o tym nie wiedzą.

Zdaniem Andersona, każda firma powinna założyć, że włamania już dokonano i zbudować kompleksowy system bezpieczeństwa, dbać o aktualizacje oprogramowania i nie bagatelizować całego zagadnienia cyberbezpieczeństwa.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.