A ten komputer zmieścisz w dłoni

Firma Ockel pracuje nad komputerem z Windows 10, który zmieścisz bez problemu do kieszeni. Projekt został zgłoszony na Indiegogo i już uzyskał niezbędne finansowanie do produkcji. Premiera: maj 2017 roku.

Sirius A to, jak twierdzi firma Ockel, „najbardziej uniwersalny mikrokomputer w historii”, który zmieści się w twojej kieszeni. Urządzenie posiada 6-calowy wyświetlacz dotykowy Full HD i pracuje pod kontrolą 64-bitowego Windows 10 Home. Oprócz tego znajdziemy w nim czterordzeniowy procesor Atom x7-8750. 4 GB pamięci LPDDR3-1600, 64 GB pamięci eMMC, slot na kartę micro SDXC, 2x USB 3.0, 1x USB Typ C, 1x HDMI, 1x DisplayPort, Ethernet i 3,5 mm jack. Nie zabraknie też łączności 802.11a/b/g/n/ac, Bluetootha 4.2, akumulatora o pojemności 3000 Ah, akcelerometru, żyroskopu, magnetometru, aparatu, głośników i mikrofonu.

Ockel współpracuje też z Microsoftem chcąc zintegrować w Sirius A mechanizm, który po podłączeniu komputera do większego wyświetlacza zamienia komputer w urządzenie sterujące (myszka i klawiatura). Komputer ma też być absolutnie bezgłośny dzięki brakowi wentylatorów. Cena: 559 dolarów (w zestawie znajduje się też 128-gigabajtowa karta microSD oraz powerbank).

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.