Android Nougat 7.1 oficjalnie zapowiedziany

Google podzielił się planami na temat udostępnienia szerszej publiczności systemu Android Nougat w wersji 7.1, która do tej pory dostępna była wyłącznie dla telefonów Pixel.

Na samym początku system Android Nougat 7.1 będzie dostępny wyłącznie w wersji testowej, mogącej zawierać błędy i niedoróbko. Co więcej, jego dostępność będzie ograniczona do urządzeń Pixel C, Nexus 5X i Nexus 6P.

Aktualizacja, oprócz kolejnych optymalizacji, usuniętych błędów i luk bezpieczeństwa, a także nowych API, pozwala na wyświetlanie przez aplikacje okrągłych ikon, tworzenie skrótów na pulpicie do konkretnych działań w aplikacjach a także na osadzanie metadanych w tapetach. Klawiatury ekranowe będą mogły od wersji 7.1 wysyłać obrazki, a użytkownik tego systemu zyska dodatkowe narzędzie do zarządzania pamięcią masową.

Google spodziewa się, że prace nad systemem zakończą się niebawem i że zostanie on udostępniony wspieranym urządzeniom Nexus i Pixel jeszcze w tym roku, w grudniu. Na razie żaden inny producent nie zadeklarował planów na wdrożenie wersji 7.1 w swoich urządzeniach.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.