Android Nougat w wersji 7.1 – co nowego?

Telefony Google Pixel i Pixel XL będą pierwszymi telefonami na rynku z systemem operacyjnym Android Nougat 7.1. Czym się różni od "zwykłego" Nougata 7.0?

Telefony Pixel i Pixel XL mają trafić do pierwszych klientów już za niecałe trzy tygodnie. Co ciekawe, system pod kontrolą którego działają nie miał swojej premiery i nic nie wiadomo o aktualizacjach do Androida Nougat 7.1 dla innych telefonów. Co jeszcze ciekawsze, ów system ma pojawić się pod koniec roku… w wersji testowej, rozwojowej, przeznaczonej dla deweloperów. Czy jest na co czekać?

I tak, i nie. Jak się bowiem okazuje, wiele cech oprogramowania operacyjnego telefonów Pixel nie będzie dostępna dla innych producentów telefonów. Należeć do tego będą Pixel Launcher, Google Assistant, system inteligentnego zarządzania pamięcią masową czy aplikacja Pixel Camera. Co więc zostało dla innych?

Nocny tryb wyświetlacza, poprawione reagowanie na dotyk, obsługa nowych rodzajów czytników linii papilarnych, tryb Daydream VR i kilka mniej lub bardziej istotnych drobiazgów przeznaczonych dla programistów piszących aplikacje. Zmiany mile widziane, ale jeżeli ich nie dostaniemy… chyba nie będziemy rozpaczać.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.