Autonomiczna ciężarówka Ubera zaliczyła pierwszy kurs z… piwem

Firma Uber pochwaliła się dziś, że 20 października jej autonomiczna ciężarówka przejechała ponad 100 mil ze swoim pierwszym transportem piwa.

Kurs odbył się na trasie Colorado – Colorado Springs. Autonomiczny system Ubera został zainstalowany w ciężarówce Volvo, do której załadowano 50 tysięcy piwa Budweiser. Generalnie była to całkiem nudna dostawa piwa, z tą różnicą, że odcinek na autostradzie ciężarówka Volvo przejechała sama, bez udziału kierowcy. Człowiek jednak nadal okazał się być potrzebny w kabinie – ludzki kierowca przejął stery na początku i na końcu trasy, kiedy trzeba było wyjechać i wjechać do miasta.

W przyszłości Uber jednak chce zrezygnować całkowicie z udziału ludzkich kierowców. Eksperyment ten pokazuje również dalekosiężne plany Ubera. Firma liczy na to, że jej technologia autonomicznego sterowania pojazdów umożliwi rozszerzenie swojej działalności o zadania kojarzone z firmami spedycyjnymi. Jednym słowem: Uber chce przejąć jak największy tort, jeśli chodzi o transport ludzi i towarów, eliminując przy tym jakikolwiek udział ludzkich kierowców.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.