Beta-testy nowego Chrome’a teraz również na Androidzie

Firma Google właśnie ogłosiła, że kompilacje testowe "Canary" przeglądarki Google Chrome trafią do Sklepu Play. Entuzjaści i deweloperzy będą mogli je gruntownie przetestować.

Google będzie udostępniał rozwojowe wersje Chrome’a w Sklepie Play w nadziei, że zainteresowani programiści i entuzjaści będą zgłaszać błędy i niedoróbki firmie zwiększając jakość tego, co trafia do kanału produkcyjnego. Każda wersja przeglądarki ma trzy etapy rozwoju zanim zostanie udostępniona szerszej publiczności: Canary, Dev i Beta. Już niedługo nawet Canary będzie można testować na Androidzie.

Warto jednak pamiętać, że to wyłącznie gratka dla entuzjastów. Kompilacje Canary mogą być niestabilne, niebezpieczne i zawierać usterki w zabezpieczeniach. Warto o tym pamiętać, zanim podejmiemy się własnoręcznych testów. Google ostrzega też, że kompilacje Canary są często aktualizowane, a aktualizacja może wymagać pobrania nawet 100 MB danych.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.