BlackBerry 10 będzie żył?

Firma BlackBerry zakończyła produkcję telefonów, a zanim to zrobiła, próbowała swoich sił rezygnując z oferowania urządzeń z BlackBerry 10 na rzecz Androida. Teraz, jak się okazuje, są producenci, którzy chcą kontynuować spuściznę Jeżyny.

Firma BlackBerry ostatecznie złożyła broń w walce o rynek z takimi gigantami, jak Apple czy Samsung. Zredukuje swoją rolę do bycia firmą zapewniającą oprogramowanie. Zakładaliśmy, że chodzi o jej wyjątkowo dobrze zaprojektowane modyfikacje dla Androida. Wygląda jednak na to, że w ofercie znajdzie się również system BlackBerry 10. I, co więcej, są partnerzy, którzy z tej oferty chcą skorzystać.

Alex Thurber, przedstawiciel BlackBerry, zaznaczył jednak, że nie należy tego interpretować jako ogłoszenia, że pojawią się nowe telefony z BlackBerry 10. Podkreślał, że żadna tego typu umowa nie została zawarta. Miejmy jednak nadzieję, że się uda. System BlackBerry 10 pozostaje innowacyjnym i bardzo dobrze zaprojektowanym. Alternatywa wobec iOS-a czy Androida zdecydowanie przyda się na rynku.

0
Źródło: CrackBerry.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.