Do nowego MacBooka Pro nie da się podłączyć iPhone’a…

Zaprezentowane wczoraj przez Apple komputery z serii MacBook Pro nie posiadają ani jednego złącza USB typu A. I co z tego - zapytacie? Ano to, że ktoś kto kupi nowego MacBooka Pro nie będzie mógł podłączyć do niego swojego iPhone'a. Chyba, że dokupi dodatkowo przejściówkę, która do najtańszych nie należy.

Oryginalna przejściówka firmy Apple, która pozwala na podłączenie kabla zakończonego złączem USB typu A, do wejścia USB typu C kosztuje 99 złotych. I wygląda na to, że będzie to wydatek konieczny dla wszystkich fanów ekosystemu marki Apple, którzy będą chcieli podłączyć swojego najnowszego iPhone’a do swojego najnowszego MacBooka Pro.

Pomijając już złośliwości na temat traktowania swoich klientów, jak dojne krowy, trochę dziwi nas fakt, że firma, która od lat chwaliła się swoim ekosystemem i tym, że jej urządzenia współpracują ze sobą wprost po wyjęciu z pudełka wycina swoim klientom taki numer.

0
Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.