Dużo, dużo lżejszy Chrome 55

Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek na rynku. Niestety, jest też wyjątkowo ociężały. Google na szczęście w końcu zrozumiał i ten problem. Co więcej, ma na niego rozwiązanie.

Ekipa odpowiedzialna za Chrome’a od pewnego czasu pracuje nad usprawnieniem kultury pracy tej przeglądarki. Widać już ich pierwsze wysiłki związane z odciążaniem procesora, co powinno poprawić czas pracy na akumulatorze urządzeń z Chrome, a teraz szykują się do optymalizacji zużycia pamięci. Głównie poprzez poprawianie dziania silnika V8 do przetwarzania skryptów Javascript.

Efekty tych prac są imponujące. Testowa wersja Chrome’a 55, który ma pojawić się jeszcze w tym roku, zużywa znacznie mniej pamięci. Przeglądarka średnio wykorzystuje o 50 procent mniej pamięci niż aktualna wersja, dzięki czemu ma działać poprawnie nawet na sprzętach z 512 MB pamięci operacyjnej.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.