Dwa nowe obiektywy Nikona: 19 mm i 70-200 mm

Nikon po raz kolejny odświeżył konstrukcję jednego z najważniejszych obiektywów fotoreporterskich: 70-200 mm f/2,8. Bardzo ciekawie prezentuje się też szerokokątny 19 mm z funkcją przesunięcia i pokłonu.

Jak twierdzi producent, AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR to zupełnie nowa konstrukcja optyczna, zapewniająca jeszcze wyższą jakość rejestrowanego obrazu. Zmieniona została także budowa mechaniczna – nowy zoom jest lżejszy, m.in. dzięki wykonaniu tubusu z magnezu oraz wykorzystaniu soczewek fluorytowych i szkła HRI. Maksymalna skala odwzorowania zwiększyła się do 0.21x (ostrość ustawiana już z odległości 1,1 m), pojawił się także jeszcze lepszy system stabilizacji optycznej o deklarowanej skuteczności 4 EV.

Cena Nikkora 70-200 mm to ok. 2800 dolarów, za to nowy PC NIKKOR 19 mm f/4E ED będzie jeszcze droższy – ma kosztować ok 3400 dolarów. Za tę cenę otrzymamy jednak szerokokątny obiektyw typu tilt-shift, z możliwością pokłonu o 7,5 stopnia i przesunięcia osi optycznej o 12 mm. Co ciekawe, mechanizm pokłonu i mechanizm przesunięcia mogą być ustawiane i obracane niezależnie.

0
Źródło: Nikon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.