Facebook prezentuje Messengera w wersji „Lite”

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie, ale swoje, niestety, wymaga od telefonu czy komputera. Facebook dostrzega ten problem i prezentuje Messengera Lite, przeznaczonego dla najtańszych z telefonów.

Komunikator Messenger to niekończące się pasmo sukcesów dla Facebooka. Z prostego komunikatora przekształcił się w złożoną platformę komunikacyjną, na którą nawet można pisać aplikacje. To niestety ma pewien minus: aplikacja kliencka z wersji na wersje wymaga od urządzenia na którym jest zainstalowana coraz więcej. A to oznacza, że mieszkańcy biedniejszych krajów czy oszczędni użytkownicy tracą możliwość korzystania z niego.

Dlatego też Facebook przygotował wersję „Lite” swojego komunikatora. Pozwala ona na wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, hiperlinków i naklejek. I w zasadzie to tyle, choć wielu użytkownikom wystarczy to w zupełności. Aplikacja ma bardzo niewielkie wymagania sprzętowe i zajmuje 10 MB pamięci masowej.

Na razie dostępna jest tylko w Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lance i Wenezueli, wkrótce jednak ma zostać udostępniona globalnej publiczności.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.