Facebook uruchamia platformę do handlu z… sąsiadami

W Polsce działa już kilka portali, na których sprzedajemy i kupujemy okazyjnie najprzeróżniejsze dobra. Nie mamy zbyt dobrych informacji dla ich właścicieli - Facebook uruchamia właśnie konkurencyjną platformę.

Facebook Marketplace to w gruncie rzeczy dalszy rozwój narzędzi do handlu na Facebooku (już teraz możemy na przykład „wystawiać” przedmioty w grupach umożliwiających takie działanie). Otwierając zakładkę Marketplace, Facebook wyświetli nam wszystkie przedmioty do kupienia, które znajdują się w pobliżu naszej lokalizacji.

Oczywiście inteligentne algorytmy, na podstawie analizy naszego profilu pokazywać nam będą w pierwszej kolejności przedmioty, które mogą nas potencjalnie zainteresować, jednak główną cechą Marketplace jest jednak pokazywanie nam rzeczy do kupienia „w pobliżu”.

Platforma dostępna jest już w USA, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i w Australii. Pozostałe kraje, w tym Polska muszą poczekać w kolejce – aplikacja pojawi się u nas najprawdopodobniej w przeciągu kilku następnych miesięcy i jeśli do tego czasu nic się nie zmieni, dostępna będzie tylko i wyłącznie w mobilnych wersjach Facebooka.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.