Globalna sprzedaż smartfonów wzrosła o 6,6%

W ostatnich latach sprzedaż smartfonów zwolniła znacząco. Powodem tego stanu rzeczy jest oczywiście nasycenie rynku, jednak producenci nadal mogą liczyć na dodatnie liczby. Gfk - firma zajmująca się badaniem rynku opublikowała dzisiaj raport, z którego wynika, że sprzedaż smartfonów w 2016 roku wzrosła o 6,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Z raportu wynika, że w tym roku na całym Świecie klienci kupią 1,4 miliarda smartfonów. Najwięcej z tej liczby sprzeda się w Chinach – według Gfk to właśnie Chińczycy kupują 33% nowych smartfonów. Inne nienasycone rynki, na których producenci mogą liczyć na wzrost sprzedaży to centralna i wschodnia Europa, bliski wschód, Afryka i rozwijająca się część Azji (Indie, Wietnam i Filipiny)

Nowe słuchawki sprzedają się najgorzej w zachodniej Europie, Stanach Zjednoczonych i rozwiniętych krajach Azji (Japonia, Płd Korea i Australia)

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.