Google potwierdza koniec Nexusów

Marka Pixel to początek nowego rozdziału dla Google'a. Poprzedni, o nazwie Nexus, został właśnie zamknięty. Co to oznacza dla użytkowników tych urządzeń?

Firma Google potwierdziła, że nie pojawi się już żadne nowe urządzenie z linii Nexus i że cały projekt będzie stopniowo wygaszany. Zapewnia jednak, że dla posiadaczy tych urządzeń zmienia się w zasadzie niewiele. Telefony nadal będą objęte wsparciem technicznym, tak jak obiecano, mogą się też one spodziewać, przynajmniej przez pewien czas, aktualizacji rozwojowych.

Trudno nazwać to ogłoszenie niespodzianką, wszyscy się tego spodziewaliśmy. Jedno jednak przemija wraz z Nexusami. Mogliśmy do tej pory kupić relatywnie niedrogie a przyzwoite urządzenie z Androidem od Google’a.

Ceny Pixeli zaczynają się od 649 dolarów

As Nexus users, you’ve played an integral role in this journey for Google. We’re excited about Pixel, and want you to know that (1/2)

— Nexus (@googlenexus) 4 października 2016

We’ll continue to support Nexus (customer support, software updates, etc.) & @googlenexus will continue to be a place for Nexus convos (2/2) https://t.co/BhgVcH1P56

— Nexus (@googlenexus) 4 października 2016

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.