Google prezentuje nowe Chromecasty!

Żadnej firmie tak bardzo nie zależy na tym, byśmy konsumowali jak najwięcej Internetu, co Google'owi. Dlatego też firma stworzyła własny ruter, który ma wyeliminować problemy typowe w gospodarstwach domowych.

Google Wi-Fi będzie dostępny w sprzedaży od listopada i ma być eleganckim, skromnym ruterem domowym, który automatycznie wykrywa jak powinien zostać skonfigurowany, by sieć działała jak najoptymalniej. Ruter będzie uwzględniał wymagania poszczególnych urządzeń i siłę sygnału z nimi, by odpowiednio dopasować ów sygnał. Będzie też rozszerzalny.

By polepszyć zasięg Internetu w dużym domu wystarczy dokupić kolejny ruter Google Wi-Fi, który automatycznie „dogada się” z istniejącym i rozszerzy siłę i zasięg Sieci. Router ma kosztować 129 dolarów, a trzy rutery będzie można kupić za 299 dolarów.

Potwierdziły się też plotki na temat Chromastów Ultra. Nowe dongle obsługują HDR, rozdzielczość 4K i standard Dolby Vision. Urządzenia też mają być szybsze i być wyposażone po raz pierwszy w port Ethernet.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.