Google stawia na wirtualną rzeczywistość

Na trwającej właśnie konferencji firma Google zapowiedziała wiele nowości związanych z platformą Daydream do wirtualnej rzeczywistości. W tym zgodne z nią telefony Pixel.

Telefony Pixel nie będą jedynymi zgodnymi z platformą Google Daydream do wirtualnej rzeczywistości. Firma Google zaprezentowała właśnie Daydream View, a więc swoje własne gogle VR. Jak zapewnia Google, „specyfikacja jest taka, jak trzeba, by to działało”. Cóż, przynajmniej na razie, musimy im wierzyć na słowo…

Co więc powiedział Google? Że to bardzo przyjazne urządzenie, które jest elastyczne, miękkie, kolorowe, eleganckie i przyjemne w użyciu, chociażby z uwagi na swoją „fizyczność”. Ale nie tylko. Gogle porozumiewają się z telefonem (nie funkcjonują samodzielnie, na wzór Google Cardboard czy Samsung Gear VR) i posiadają prosty, dwuprzyciskowy kontroler z wbudowanymi żyroskopami.

Google zapowiada, że wkrótce pojawi się „mnóstwo” telefonów, od wielu producentów, które będą zgodne z platformą Daydream i goglami Daydream View. W to akurat nie wątpimy. Tak jak w to, że wszystkie rozrywkowe usługi Google’a i jego partnerów mają już wbudowany tryb VR i dostosowane do niego treści, co zapowiedziano na konferencji.

Cena 79 dolarów. Dostępność: od listopada.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.