Google zmienia pakiet obowiązkowych aplikacji dla Androida

Android to otwarty mobilny system operacyjny, ale jest to mimo wszystko otwartość ograniczona. Google wymaga bowiem od producentów urządzeń korzystających z Androida obowiązkowego instalowania pewnego określonego przez siebie pakietu aplikacji.

Obecnie jednym z elementów tego pakietu jest jeszcze komunikator Hangouts, ale już od pewnego czasu można było zaobserwować sygnały, że Google postawiło już na nim krzyżyk. Warto jednak zaznaczyć, że amerykański gigant zaprzecza tym plotkom, twierdząc że Hangouts będzie dalej rozwijany, ale jako komunikator biznesowy. Natomiast w przypadku użytkowników indywidualnych miejsce Hangouts w ekosystemie Google zajmą prawdopodobnie dwa inne komunikatory, zaprezentowane w maju tego roku: Allo i Duo.

Taki scenariusz wydarzeń potwierdza e-mail rozesłany przez Google do parnterów, w którym zaznacza, że od 1 grudnia 2016 roku Hangouts przestanie należeć do pakietu obowiązkowych aplikacji instalowanych w systemie Android, a jego miejsce zajmie właśnie komunikator Duo. (Tak na marginesie, według naszych ocen na „zastępstwo” bardziej pasowałby Allo.)

To oficjalnie nie oznacza jeszcze końca Hangouts, cieszącego się w niektórych kręgach sporą popularnością. Jeśli któryś z producentów będzie chciał dodać ten komunikator do pakietu startowego, nadal będzie miał taką możliwość.

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.