Grupa TVN inwestuje w polski YouTube

Konkretnie chodzi o to, że grupa TVN kupiła pakiet większościowy spółki Gamellon. Czemu o tym piszemy? Bo Gamellon to jedna z największych sieci partnerskich, która współpracuje z polskimi youtuberami zajmującymi się tworzeniem treści na temat gier komputerowych. I nie tylko.

Gamellon współpracuje z ponad setką youtuberów, którzy miesięcznie są w stanie swoimi filmami wygenerować 150 milionów odsłon (łącznie rzecz jasna), także TVN weszło w posiadanie bardzo wpływowej platformy. Co z nią zrobi?

TVN konsekwentnie umacnia swoją pozycję lidera w dynamicznie rozwijającym się rynku video online. Kontynuując wdrażanie strategii Digital First, jest mi niezmiernie miło powitać w gronie naszych gwiazd Blowka i Stuu – jednych z najbardziej kreatywnych YouTuberów. Wspólnie z Gamellon chcemy wspierać młodych twórców w kreowaniu oraz monetyzacji produkcji internetowych w tym tzw. branded entertainment, reklamodawcom oferując tym samym nowe formy komunikacji docierającej do młodych odbiorców w Polsce i regionie CEE — mówi Jim Samples, prezes zarządu TVN.

Spodziewajcie się też, że wasi ulubieni youtuberzy pojawią się na internetowej platformie wideo TVN’u – player.pl oraz rzecz jasna w telewizji – kilka prób łączenia tych dwóch światów już było, rezultaty jednak dalekie były od doskonałości.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.