Grupa TVN inwestuje w polski YouTube

Konkretnie chodzi o to, że grupa TVN kupiła pakiet większościowy spółki Gamellon. Czemu o tym piszemy? Bo Gamellon to jedna z największych sieci partnerskich, która współpracuje z polskimi youtuberami zajmującymi się tworzeniem treści na temat gier komputerowych. I nie tylko.

Gamellon współpracuje z ponad setką youtuberów, którzy miesięcznie są w stanie swoimi filmami wygenerować 150 milionów odsłon (łącznie rzecz jasna), także TVN weszło w posiadanie bardzo wpływowej platformy. Co z nią zrobi?

TVN konsekwentnie umacnia swoją pozycję lidera w dynamicznie rozwijającym się rynku video online. Kontynuując wdrażanie strategii Digital First, jest mi niezmiernie miło powitać w gronie naszych gwiazd Blowka i Stuu – jednych z najbardziej kreatywnych YouTuberów. Wspólnie z Gamellon chcemy wspierać młodych twórców w kreowaniu oraz monetyzacji produkcji internetowych w tym tzw. branded entertainment, reklamodawcom oferując tym samym nowe formy komunikacji docierającej do młodych odbiorców w Polsce i regionie CEE — mówi Jim Samples, prezes zarządu TVN.

Spodziewajcie się też, że wasi ulubieni youtuberzy pojawią się na internetowej platformie wideo TVN’u – player.pl oraz rzecz jasna w telewizji – kilka prób łączenia tych dwóch światów już było, rezultaty jednak dalekie były od doskonałości.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.