Holovect wyświetli laserowe obiekty 3D w powietrzu

Na Kickstarterze pojawił się interesujący projekt technologii pozwalającej na wyświetlanie laserowych rysunków w niewielkiej przestrzeni. Efekt jest bliski wyświetlaczom holograficznym znanym z filmów sci-fi.

Wyobraźcie sobie sytuację, w której architekt projektuje kompleks budynków. Wizualizacja komputerowa nie zawsze pozwala dostrzec pewne niuanse, dlatego tworzy się także makiety. To jednak zajmuje dużo czasu. A gdyby tak trójwymiarowy projekt dało się wyświetlić w powietrzu? Brzmi jak science-fiction? Błąd. Taka technologia jest już dostępna i nazywa się Holovect.

Holovect ma oczywiście pewne ograniczenia (chociażby rozmiar wyświetlanych obiektów, czy możliwość wyświetlania jedynie wektorów objętościowych), ale jest to krok w stronę hologramów z prawdziwego zdarzenia. Na ten moment maszyna jest w stanie wyświetlić obraz złożony z maksymalnie 100 wektorów w polu o powierzchni maksymalnie 12 x 12 x 12 cm. Podstawowa wersja Holovecta (899 dolarów) pozwala wyświetlić obraz w kolorze zielonym, natomiast droższa (1899 dolarów) w pełnym spektrum RGB.

Kampania na Kickstarterze zdobyła już wystarczającą liczbę środków (45 tysięcy dolarów) więc do pierwszych klientów urządzenie trafi w czerwcu przyszłego roku.

0
Źródło: Kickstarter.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.