HTC Vivepaper: Praso, witaj w wirtualnej rzeczywistości

HTC zapowiedziało start nowej aplikacji, dedykowanej miłośnikom prasy i literatury. Vivepaper nie tylko przenosi treści do wirtualnej rzeczywistości - to nowy sposób na czytanie fizycznych materiałów.

HTC Vive posiadają z przodu niewielką kamerkę, która jest częścią sytemu Chaperone, monitorującego otoczenie w obrębie użytkownika. Normalnie służy ona do rozpoznawania obiektów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla gracza przebywającego w świecie wirtualnej rzeczywistości. Vivepaper to aplikacja, która po raz pierwszy zrobi inny użytek z kamerki gogli. Dzięki niej oraz kodom QR wydrukowanym na papierze fizycznych gazet i książek z użyciem gogli będziemy mogli otaczać się materiałami rozszerzającymi treści. Np. podczas czytania artykułu podróżniczego będziemy mogli zobaczyć film w 360-stopniach odnoszący się do danego miejsca, a przy recenzji danego produktu, zobaczymy w goglach jego model 3D.

W pierwszej kolejności aplikacja trafi 31 października na chiński rynek i zaoferuje magazyny wydawnictwa Conde Nast. Co ciekawe Vivepaper nie będzie ograniczało się do HTC Vive. Aplikacja pojawi się także na goglach mobilnych dzięki platformie Viveport M.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.